Lutowanie

lutowanie przewodów

Lutowanie przewodów, kabli i złączy – niezwodny sposób na trwałe łączenie metali

Lutowanie – proces, w którym za pomocą spoiwa (lutu) trwale łączy się metalowe elementy. Metoda ta charakteryzuje się tym, że temperatura topnienia spoiwa jest niższa niż temperatura topnienia łączonych materiałów. Zachowanie tej różnicy temperatur skutkuje tym, że lut topi się, a lutowane komponenty nie zmieniają swojego stanu skupienia. Dzięki temu lutowanie przewodów pozwala na ich trwałe połączenie, przy jednoczesnym zachowaniu ich właściwości, co jest bardzo ważne w wielu procesach produkcyjnych. 

 

Jak lutujemy?

  • Przy naszej produkcji wykorzystujemy głównie lutowanie miękkie, czyli do 450˚C.
  • Zgodnie z dyrektywą ROHS stosujemy wyłącznie cynę bezołowiową.
  • Lutujemy bardzo małe elementy na płytkach PCB o rastrze 1.27 mm.

Jedną z naszych specjalności jest lutowanie kabli miedzianych. W tym zakresie realizujemy potrzeby przedsiębiorców z różnych branż oferując fachowe i szybkie lutowanie przewodów zgodnie z obowiązującymi normami. Lutowanie przewodów wykonujemy z uwzględnieniem szczegółowych instrukcji klienta, dzięki czemu dostarczamy rozwiązania w pełni odpowiadające Państwa indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom.
 

Korzyści płynące z zastosowania połączeń lutowniczych:

  • niska rezystancja,
  • stałość parametrów połączenia w dłuższym okresie,
  • szybkość i łatwość tworzenia nowych połączeń,
  • odporność na korozję,
  • wysoka wytrzymałość połączenia.

Podczas pracy mamy do czynienia z elementami o różnej wielkości. Dlatego metodę lutowania dobieramy, uwzględniając konkretne parametry komponentów. Lutowanie złączy wymaga dużej precyzji, aby nie naruszyć struktury pozostałych elementów, a lut stworzył z nimi zwartą całość. Lutowanie złączy przeprowadzamy w sposób dokładny – tak, aby spoina była nie tylko dobrze dopasowana, ale także estetycznie wyglądała. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i niezbędnym narzędziom jesteśmy w stanie podjąć się realizacji nawet trudnych zleceń, które wymagają niestandardowego podejścia. Dodatkowo świadczymy także usługi zlewania złączy, aby zapewnić kompleksowe działanie w wybranym obszarze pracy.

Lutowanie złączy wykonujemy z uwzględnieniem uwag klienta, doradzając jednocześnie, jaki sposób realizacji zadania będzie najlepszy w określonej sytuacji. Zależy nam, aby oferować klientom usługi jak najwyższej jakości, dlatego lutowanie złączy przeprowadzamy profesjonalnie i szybko. Lutowanie złączy oraz lutowanie kabli miedzianych to obszary, w których jesteśmy branżowym liderem. Po więcej szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu.

Jako producent przewodów elektrycznych zajmujemy się również zaciskaniem końcówek kablowych.