Cynowanie przewodów

Cynowanie przewodów i inne usługi związane z ich obróbką

cynowanie przewodówKable są naszą specjalnością od 1989 roku. Dlatego zajmujemy się nie tylko ich produkcją, ale również obróbką.  Jednym z obszarów naszych usług jest cięcie kabli. Obróbka może objąć również cynowanie przewodów z miedzi, a więc ich tzw. „pobielanie”.

Cynowanie przewodów: z jakiego powodu warto je wykonać?

Przewody miedziane cynuje się przede wszystkim z uwagi na chęć poprawy jakości ich działania oraz wydłużenia żywotności. Miedź jest materiałem wysoce podatnym na utlenianie, a więc na korozję. Jego wystawienie na działanie powietrza sprawia, że kabel stopniowo może utracić swoje właściwości przewodzące i stawiać coraz większe opory. Pokrycie go cynowym stopem lutowniczym niweluje to ryzyko, w efekcie czego kabel przez dłuższy czas zachowuje oryginalne parametry techniczne.

Drugą przyczyną, dla której wykonuje się cynowanie przewodów z miedzi, może być chęć wzmocnienia struktury kabli. Pokrycie ich cyną zmniejsza elastyczność przewodów, a co za tym idzie – ułatwia wykonanie prac montażowych układu elektronicznego czy innego złącza.

Profesjonalne cynowanie przewodów – powierz je MCI

MCI oferuje kompleksowe usługi związane z cynowaniem przewodów miedzianych wszelkiego typu. Bogate zaplecze technologiczne oraz szerokie kompetencje, jakimi wyróżnia się nasza firma, to gwarancja:

  • wykonania usługi cynowania w możliwie krótkim czasie – nawet duże partie przewodów mogą zostać pokryte stopem lutowniczym w terminie dopasowanym do Państwa potrzeb,
  • wykorzystania najlepszego gatunku cyny – bezołowiowej, o doskonałych parametrach przewodzących,
  • precyzji podczas realizacji zlecenia – podobnie jak w procesie produkcji kabli, dbamy i każdy detal, dzięki czemu poddane przez nas obróbce kable oferują jakość, jakiej oczekują nasi Klienci.

Jeżeli chcą Państwo poznać szczegółowy zakres naszych usług związanych z obróbką kabli oraz warunki finansowe współpracy – prosimy o kontakt.